Bursa Müzik Prodüksiyon Eğitimi
Müzik Dünyası’nın En Başarılı Prodüktörü sen olabilirsin…

Bursa Müzik Prodüksiyonu Eğitimi

Bursa Müzik Prodüksiyonu Eğitimi

Geçmiş yıllarda prodüksiyon süreci için sanatçılar, iyi bir ses mühendisinin teknik bilgi ve deneyimine ihtiyaç duyardı. Ülkemizde son yıllarda oldukça artış gösteren yeni yetenekler müzik yaratıcılığı konusunda müzisyenlerin kapasitesine yetişti. Artık müzik prodüktörleri tıpkı bir terzi gibi hangi sanatçıya hangi sound, hangi soundun hangi sanatçıya potansiyel uyum içinde olduğunu çok iyi biliyor.

Bursa Dj okulu olarak performans Dj’liğinin yanı sıra müzik prodüksiyon eğitimlerimizlede profesyonel eğitimli uzman isimlerle birlikte çalışıyoruz. Sizlerde Bursa Dj Okulu‘nun Müzik Prodüksiyon Eğitim programına dahil olduğunuzda;

Müzik Prodüktörü

Bir müzik projesinin hayata geçirilmesindeki süreç yönetimi eserin yerli ve global pazarda kitleyle buluşturulma teknik ve gelişmiş bilgi ve tecrübelerini sanatçının performansı ve müzikalitesinin doğru müzik piyasasında yer bulmasını sağlayan sanatçının performansına katkıda bulunan kişidir. Ülkemizde bir çok DJ Müzik Prodüktörlüğünü ne yazık ki aranjörlük ile karıştırmaktadır. İkisi birbirinden farklı şeyledir.

Kayıt Prodüktörü

Planlaması ve kompozisyonu artık tamamlanmış ve stüdyo kayıt aşamasına gelmiş projenin gözlem, planlama, yönetim ve kayıt aşamasını plana sadık şekilde tamamlanmasını sağlayan kişilere kayıt prodüktörü diyoruz.

Sound Tasarım

Kayıt işlemleri tamamlanmış projenin özelleştirilip, konser performansı, müzik kaydı, bilgisayar ve oyun sektörlerinde etkileşim sağlayarak derinlik kazanmasına yol tutan kişilere sound designer diyoruz.

Foley Kayıt Editörü

Canlı kayıtların yapılabildiği yaratıcı bir stüdyoda çeşitli aksesuarlar kullanarak film için ses efektleri hazırlayan kişilere foley kayıt editörü diyoruz.

Dijital Audio Post Prodüksiyon

Ham kayıtların ses dengeleri, volume, frekans, pan ve diğer FX karışımlarını dengeleyerek çok kanallı enstrüman ve vokal kayıtlarını mastering sürecine hazırlayan müzik yaratıcı kişidir. Günümüzde bir çok sanatçı kendi müzik kulağı duyumuna göre bu işlemi kendisi bile yapabilmektedir. Ancak doğru ellerde hangi frekans aralığında bu ses kayıtlarının tınlanması için doğru kişiler Digital Audio/Post Produksiyon kişileridir.

Mix & Mastering Mühendisi

Ham kayıtları tamamlanmış mixing süreci tamamlanmış kayıtları dijital veya analog audio materyalleri kullanarak mono, stereo, çok kanallı halden CD veya plak gibi satışa sunulabilir hale getiren ses mühendislerine mix master mühendisi diyoruz.

Bursa DJ Okulu olarak eğitimlerimizde yer verdiğimiz kısımlardaki ana başlıklara sırasıyla göz atma fırsatınız oldu. Sizde doğru yerden hizmet alabilmek için bizi mutlaka arayabilirsiniz. Uzmanlaşmak istediğiniz alan hakkında tecrübeli kadromuz gereken bilgi ve tecrübelerini sizlere aktaracaklardır.

Başvuru Formu

Size ulaşabilmemiz için buradaki bilgileri doğru giriniz.
Size ulaşabilmemiz için buradaki bilgileri doğru giriniz.
Bu ekibin bir parçası olmak istiyorsan bizi sosyal medya da takip ederek destek verebilirsin...
https://bursadjokulu.com/gizlilik-politikasi/